• Неодамнешно
Мишелин Х-мраз снег 215 50- H гума
zoom_in

Мишелин Х-мраз снег 215 50- H гума

DEN 2928.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Покрај тоа, поставувањето на блокот на рамената, со шемата SIPE, обезбедува дополнителни рабови за гризење и ја зголемува моќноста на аголот. Подоброто ракување на гумите се должи на неговиот оптимален дизајн на шарите. Издржливите комплексни елементи значително ја зголемуваат флексибилноста на гумата, одржувајќи ја гумата изнесена дури и при температури на замрзнување. Областа на шарите има жлебови во форма на V кои канализираат вода и се караат од под стапалото, ефикасно се спротивставуваат на хидропланирањето во влажни услови . Ова се постигнува бидејќи стабилното стапало обезбедува дури и циркулација на притисок низ областа на шарите. Посилната зимска влечење го олеснува притисокот од гумата додека е во движење.

Избор на купувачи..