• Неодамнешно
Forney FLE ТРКАЛО 4-1 2
zoom_in

Forney FLE ТРКАЛО 4-1 2

DEN 441.44

Количина на стоки
check Достапно на барање

Алуминиум оксид метал мелење тркало. Форни Флекс Дисковите ќе станат "флексибилни" додека се загреваат. Иновативниот концепт ги комбинира предностите на депресивните тркала за мелење во центарот и дисковите од смола. Како што се акумулира топлината за време на употребата, двојното засилено тркало станува флексибилно и податливо, во согласност со површината што се меле. Свиткување на тркалото за време на процесот на мелење создава голема површина за контакт со површина за лесно завршување квалитетни операции на мешање и намален ризик од гугање материјал. Одлично за авто работа на телото. Идеален за мелење метал, абразија на метал, изработка на метал и општа работа за поправка. Се користи на црни материјали. Карактеристики дијаметар-4-1/2 инчи.Дебелина - 1/8 во. Дебела Големина Арбор-7/8 во.Компатибилност-Мелници Со Прав Агол Тип - Тип 27максимална Брзина - 13300 вртежи во минута-60 Ронки Спецификации-AC36-Bfspececationssize : 4.5 инчи. Диа. х 0.12 во. Дебела х 0.87 во.Тежина : 0.16 фунти-SKU : ACHR149189 Forney 72300 Мелење Тркало, 4-1/2 Инчен Карактеристики Дијаметар-4-1/2 во. Дебелина - 1/8 во. Дебела Големина Арбор-7/8 во. Компатибилност-Прав Агол Брусилки. Арбор Тип-Тип 27. Максимална Брзина - 13300 вртежи во минута. Грит-60 Ронки Спецификации-АЦ36-БФ. Спецификации Големина : 4.5 во. Диа. х 0.12 во. Дебела х 0.87 во. Тежина : 0,16 килограми. ШКУ : АХР149189.

Избор на купувачи..