• Неодамнешно
Системот Турбо Твин Турбо полнач се вклопува во Изберете: 1997- Chevrolet Corvette
zoom_in

Системот Турбо Твин Турбо полнач се вклопува во Изберете: 1997- Chevrolet Corvette

DEN 479.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Телото за внесување на акции и гаснење, исто така, можат да бидат задржани по желба. Овие патентирани задни монтирани Twin Turbo Systems нудат одлични придобивки од коњски сили и вртежен момент. STS турбо системите ги надминуваат предизвиците на традиционалните инсталации со монтирање на турбоните во задниот дел на возилото. Ова ви овозможува да задржите колектори на издувни гасови, каталитички конвертори и средни цевки. F Долните турбо температури го елиминираат турбо-тајмерот; Амбиенталниот воздух наместо под аспираторот овозможува подобро ладење; Нуди подобар трансфер на тежина/ја зголемува влечење; Зголемена коњска сила и вртежен момент низ кривата на напојување со многу табла; Елиминира зголемено под температурите на аспираторот со тоа што има турбо во грб; Не ги менува или влијае на фабричките уреди за емисии; Уникатен звук на перформанси бидејќи турбоните делуваат како пригушувач; Нема потреба од модификации на возилото како прицврстувачи на фабричките монтирања; Обичајно инженерско за брзо работење; Користи потрошена енергија оставајќи ја вашата врата; Вклучително. Патентиран дизајн на задните возила нуди вистинско решение за завртки; Приближно. Преместувањето на турбоните во задниот дел помага да се избегне додавање дополнителна топлина под вашиот аспиратор и нема да мора да се грижите за проблемите со дозволата или мешањето со ремените, макарите или додатоците во заливот на моторот.

Избор на купувачи..