• Неодамнешно
1 4CT TDW Diamond 10K бело злато во форма на маркиз во форма на ореол прстен
zoom_in

1 4CT TDW Diamond 10K бело злато во форма на маркиз во форма на ореол прстен

DEN 4127.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Направете елегантна, без напорна изјава за loveубов со овој исклучителен прстен за ангажман на империјалниот дијамант. Изработено во бело злато, овој прстен се карактеризира со маркиза во форма на треперливи тркалезни дијаманти во неговиот центар. Двојно ореол со помали дијаманти со акцент го опкружува центарот на кластерот, додека дополнителни дијаманти формираат лента на умен изопачената изопачена шипка. Магичен изглед што таа ќе го богатува, овој удобно прстенот воодушевува со дијаманти и светла полирана сјај. Дијамант WT : 1/4 Карат Дијамант Боја : H-I Diamond Clarity : I2 Дијамант Поставување : Prong Set направено во 10kt бело злато достапно во големини 6-9.

Избор на купувачи..