• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „црвена“ платно уметност од Масимо Дела Лата
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „црвена“ платно уметност од Масимо Дела Лата

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Massimo della lattasubject : пејзаж-апеститл : природен модерно производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Масимо Дела Лата „Црвена“ платно уметност.

Избор на купувачи..