• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Пролетната брзање“ платно уметност од Патрик Марсон Онг
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Пролетната брзање“ платно уметност од Патрик Марсон Онг

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Патрик Марсон Онгсубјект : Пејзажпестил : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пејзаж исполнет со високи розови цвеќиња со ноќното небо погоре.Гикули (eeи-Клеј) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Патрик Марсон Онг „Пролетната брзање“ платно уметност.

Избор на купувачи..