• Неодамнешно
Y50-N18L-Батерија За Honda 1000cc Златно Крило + 12v 4amp Полнач
zoom_in

Y50-N18L-Батерија За Honda 1000cc Златно Крило + 12v 4amp Полнач

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Оваа Y50-N18 L-A3 е запечатена оловно-киселинска (SLA) апсорбирана стаклена подлога (AGM) батерија на полнење. АГМ и гел батериите се оловно-киселински и со иста хемија на батеријата. Оваа батерија доаѓа веќе наполнета, запечатена, без одржување и подготвена за инсталирање. Технологијата за апсорбирана стаклена подлога со врвен квалитет (АГМ) е идеална за Атв, Мотоцикли, Personal Пловни Објекти, Џет Ски, Моторни Санки и многу повеќе. Y50-N18 L-A3 Е Батерија Од 12v 21ah 350 Ладни Засилувачи (CCA) Запечатена Оловна Киселина (SLA). Димензии : . Поларитет : Негативен лево, Позитивен десно. Списокот е само За Батеријата и Завртките. Не се вклучени жичани ремени или додатоци за монтирање. SLA / AGM истури доказ батерија има карактеристика на висока стапка на празнење, широк работни температури, долг работен век и длабоко празнење закрепне. Батерија на полнење што може да се монтира во која било положба, се спротивставува на удари и вибрации. Долготрајни високи перформанси при високи и ниски температури. Вклучува Моќен Полнач Од Максимум 12 Волти 4 Засилувач И Одржувач со Алигаторски Клипови.

Избор на купувачи..