• Неодамнешно
Хартија И Плик Целосна Страница Етикети, 8. 11, Розова, 10 Пакет
zoom_in

Хартија И Плик Целосна Страница Етикети, 8. 11, Розова, 10 Пакет

DEN 607.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Пакетите за кои се потребни многу информации бараат етикета што може да одговара на сето тоа. Етикетите На Цела Страница на Џем Хартија И Плик се совршени за означување на големи пратки и исто така се совршени за организирање папки, врзива, кутии и портфолија. Со мазна завршница, овие разноврсни етикети се пријателски за печатачот и Компатибилни Со Зборови На Мајкрософт. Боја : Розова. Големина : 8,5 х 11 инчи. Количина : 10 Етикети по Пакување, Една Етикета По Страница. Етикетите се направени од мазна хартија, лесни за лупење и лепење, се печатат и се пријателски за печатачот. Одлично за рефус испорака и испраќање, организирање кутии, етикети за корпи, организација и налепници во училница, поднесување и организирање, етикети за вино итн.

Избор на купувачи..