• Неодамнешно
Внатрешна Заптивка На Капакот На Спојката Компатибилна Со SUZUKI DR650SE 2005-2009
zoom_in

Внатрешна Заптивка На Капакот На Спојката Компатибилна Со SUZUKI DR650SE 2005-2009

DEN 1759.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овие Внатрешни Заптивки За Покривање На Спојката (Заптивка За Десна кутија А. К. А.) се направени од квалитетни материјали за да ги исполнат или надминат барањата ЗА ОЕМ. Овие дихтунзи се направени за да ги заменат заптивките на внатрешната спојка на залихите со иста опрема и својства на запечатување, но по подобра цена. Заптивката ќе одговара на барањата на вашата машина (исто како и залихите). Заменувањето на заптивката на внатрешниот капак на спојката е задолжително секогаш кога ќе се отстрани капакот за да се обезбеди правилно запечатување. Овие Внатрешни Дихтунзи За Покривање На Спојката се направени од квалитетни материјали за да ги исполнат или надминат барањата ЗА ОЕМ. Заптивката на капакот на спојката ќе одговара на барањата на вашата машина (тип на синтетички влакна или тип на гума). Дихтунзите секогаш треба да се заменат кога ќе се отстрани внатрешниот капак на спојката (капакот на десната рачка).

Избор на купувачи..