• Неодамнешно
Аираид 251-КОМПЛЕТ ЗА ВНЕСУВАЊЕ; КАДИЛАК ЦТС-В В8-6,2 Л Ф и, -
zoom_in

Аираид 251-КОМПЛЕТ ЗА ВНЕСУВАЊЕ; КАДИЛАК ЦТС-В В8-6,2 Л Ф и, -

DEN 1439.20

Количина на стоки
check Достапно на барање

Системот ЗА Внесување Воздух MXP AIRAID MXP претставува врвен во системите за индукција на ладен воздух НА AIRAID и обезбедува повисоки нивоа на коњски сили и добивки за забрзување. Овој довод на воздух започнува со замена на едноделна воздушна кутија со рото-калапи што ги решава сите недостатоци на рестриктивниот фабрички дизајн. Сместен во воздушната кутија е премиум филтер за воздух за извонреден проток на воздух и филтрација. Воздухот е насочен преку нова цевка за довод на воздух изградена од вкрстено поврзан полиетилен со висока густина, дизајниран со користење на обемно компјутерско моделирање за одржување на соодветни читања и калибрација на протокот на воздух. Дополнително, овој систем ЗА внесување воздух MXP има вграден магацин за брзина, што дополнително го промовира протокот на воздух. Она што сето ова значи е дека добивате едноставен за инсталирање, но сепак исклучително софистициран систем за зголемување на протокот на воздух додека одржувате соодветни соодноси воздух-гориво, со што се елиминира потребата за рекалибрација по инсталацијата. Само завртете го и одете! Овој систем за внесување воздух е поддржан од Гаранцијата За Живот Без Проблеми на AIRAID. Некои воздушни доводи за воздух не се легални за продажба или употреба Во Калифорнија и други држави кои ги усвојуваат стандардите За емисија На штетни гасови Во Калифорнија, додека други се 50 државни правни. Погледнете ги апликациите за возила на овој производ за да го одредите правниот статус за секое возило. Аираид 251-334 КОМПЛЕТ ЗА ВНЕСУВАЊЕ; КАДИЛАК ЦТС-В В8-6,2 Л Ф/и, 2016-2019.

Избор на купувачи..