• Неодамнешно
Моќ Стоп Пред Песна Ден Керамички Сопирачки Влошки ПСА-1179
zoom_in

Моќ Стоп Пред Песна Ден Керамички Сопирачки Влошки ПСА-1179

DEN 3376.96

Количина на стоки
check Достапно на барање

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : // // Возачите кои учествуваат во "Денови На Патека" или "Настани за Возење Со Високи Перформанси (HPDE)" се потпираат на нивните сопирачки и ја знаат вредноста да ги имаат вистинските влошки за сопирачките. Тимот За Истражување И Развој Power Stop помина безброј часови формулирајќи соединенија за триење што се совпаѓаат со секоја поединечна платформа на возилото, ова значи дека поминувате повеќе време на патеката и помалку време обидувајќи се да го пронајдете идеалното поставување на подлогата за сопирачките за вашето возило. Power Stop ' s (PST) Специфични Соединенија За Триење На Денот На Патеката нудат многу висок коефициент на триење и се спротивставуваат на избледување дури и при највисоки температури благодарение на Неговата метална формулација Од Јаглеродни Влакна. Карактеристики : Соединение Специфично За Платформата, формулација На Јаглеродни Влакна/Металик, Висок ладен коефициент на триење, Зголемено триење како што се зголемува топлината, Конзистентна модулација на сопирачките, Супериорно чувство на педалата, ниско абење на роторот, Дизајнирано да работи со Ротори Со Висока Јаглеродна Патека За Максимални Перформанси во споредба со Тркачките влошки За Запирање На Електричната Патека Дневни Керамички Влошки За Сопирачките •јаглеродни Влакна/Метална формулација •Висок ладен коефициент на триење, зголемено триење како што се зголемува топлината •дизајниран Да Работи Со Ротори Со Висока Јаглеродна Патека За Максимални Перформанси во споредба Со тркачките влошки •одговара : мазда мх-5 миата 2015-2006.

Избор на купувачи..