• Неодамнешно
Студио Бактон Студио Октавија трпезариско столче, сет од 2, сиво и орев кафеав
zoom_in

Студио Бактон Студио Октавија трпезариско столче, сет од 2, сиво и орев кафеав

DEN 6592.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Разубавете ја внатрешноста на вашиот дом со зачудувачкиот стол за јадење Октавија. Направено во Малезија, ова столче е изградено од цврсто дрво. Нејзиното кадифен седиште и потпирачот за грб се поставени со мека пена и се тапацираат во мазна ткаенина за врвна удобност со секој оброк. Потребно е собрание, Октавија е поддржана од аголни нозе за одлична стабилност што издвојува традиционален шарм. Добредојден додаток на кој било простор, столчето за јадење Октавија носи грациозен амбиент на секој оброк. Современиот сет вклучува две (2) столчиња за јадење. Конструиран од дабово дрво. Подготвена со пена и тапациран во ткаенина. Аголни нозе. Исечен потпирач за грб. Потребно е собрание. Тежина на производот : 12,1 фунти. Тежина на пакет : 27,6 фунти. Боја на производот : сива / орев кафеава. Состав на производи : Полиестер на ткаенина 100% / дабово дрво / пена. Севкупни димензии : 37,60 "Висока x 17,70" Широк x 20,70 "длабоки. Димензии на седење : 19,90" Висока (од подот) x 17,70 "широк x 15,70" длабоко. Нозе : 16,90 „Висока. Назад : 17,70“ високи.

Избор на купувачи..