• Неодамнешно
3. Флопи Картичка Читач Преносни 1. MB FDD USB Диск Компатибилен СО USB 1. 2. 3. Погоден за и Лаптоп
zoom_in

3. Флопи Картичка Читач Преносни 1. MB FDD USB Диск Компатибилен СО USB 1. 2. 3. Погоден за и Лаптоп

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овој Супер-тенок, лесен и атрактивен USB Дискет диск ги зема своите барања за енергија од USB портата. Не е потребен надворешен адаптер за напојување го прави овој диск диск целосно мобилен. Надворешен Диск Диск Со USB интерфејс. Супер тенок и лесен, лесен за носење, совршен за Десктоп Компјутери и Лаптопи. Прочитајте/Напишете 1,44 МБ флопи диск. УСБ 1.1/2.0 компатибилен. Приклучок и Играјте Со Windows ME/2000/XP/Vista / Победа 7. Висококвалитетно тврдо пластично куќиште, издржлив и многу убав изглед. Напојува директно ОД USB портата, не е потребна надворешна моќност. Дајте нов живот на вашите стари флопи, исто така може да се користи За Прозорци? инсталација!. 3,5 инчи 1,44 МБ ФДД. Достапна USB автобуска струја : 500 m A или помалку. Датум капацитет : 1.44 МБ (Форматиран). УСБ Стапка На Пренос На Податоци : 12 Мбпс. Стапка На Пренос на податоци : 500 Кбити (1,44 МБ). Број На Цилиндри : 80. Брзина на ротација : 360 вртежи во минута метод на снимање : МФМ. Медиуми : Висока Густина (2 HD). Просечно Време На Латентност : 100 MSEC (режим ОД 1,44 MB). Поддржани оперативни системи : Windows 98/SE/2000/ME/XP/VISTA/Windows 7. Должина на кабелот : околу 40 см. Боја : Црна. Материјал : Содржина НА Пакетот КОМПЈУТЕР : . 1 * Читач На Картички. 1 * англиски рачен супер тенок и лесен за носење, совршен за Десктоп Компјутери и Лаптопи. Надворешен Диск Диск Со USB интерфејс. УСБ 1.1/2.0 компатибилен. Прочитајте/Напишете 1,44 МБ флопи диск. Овој супер-тенок И атрактивен USB Дискет ги зема своите барања за моќност од USB-портата. Не е потребен надворешен адаптер за напојување го прави овој диск диск целосно мобилен.

Избор на купувачи..